top of page
koridor_11_12_tisk.jpg

Listopad - prosinec

Zimní dvojčíslo

V tomto vydání se můžete těšit na vydatný rozhovor s dobrodruhem Ondrou Ježkem. Promluvili jsme si také s nástupcem děkana Vladislava Brokeše panem Janem Pitřincem. Další zajímavé rozhovory s lidmi nejen z ÚO, ale i České Třebové najdete v našem aktuálním vydání.

Za celý tým Koridoru Vám přejeme nevšední předvánoční čas a pak také hodně štěstí a zdraví do nového roku 2023.

k9.jpg

Září - říjen

Podzimní dvojčíslo

Řekli jsme si, napišme o silných mužích a ženách. Jaká je ale definice toho být silným člověkem? Ptali jsme se v anketě. Rozhodně nám neunikl odchod dlouholetého děkana římskokatolické církve Vladislava Brokeše. Rozhovor s ním čtěte na následujících stránkách.

 

Přejeme všem bezstarostný a plynulý přechod do podzimních dní!

7.jpg

Červenec - srpen

Letní dvojčíslo

Voda dokáže být ale taky záludná, pokud se nemáme na pozoru, nehlídáme dostatečně naše děti nebo přeceníme své síly. O tom, na co dávat pozor, jsme si povídali s šéfkou plavčíků v orlickoústeckém aquaparku Zitou Krčálovou. O zásadách chování na vodě mluvil také Oldřich Pešina, ostřílený vodák a skaut. Své místo na titulní straně si také zasloužil historik a pedagog František Musil, který je odborníkem na kasteologii a středověké dějiny.

Za celý tým Koridoru přejeme krásné léto!

koridor_5 titulka.jpg

Květen - červen

Jarní dvojčíslo

Osobnosti v našich městech se zdají být nevyčerpatelné. Často žasnu nad tím, kolik zajímavých lidí, firem, spolků, sportovců se každý měsíc vynoří. I když jsme si nedali konkrétní téma, stránky Koridoru se naplnily pestře. Zbyněk Navrkal pozval na úplně první boulderingovou akci v našem městě a možná i dalekém okolí. Jeho nápad se nám moc líbí, nejen proto, že se bude konat v různých zákoutích a místech města Ústí nad Orlicí. Jak těžké je prosadit se v mužském světě jako dirigentka nám prozradila Českotřebovačka Jana Mimrová.

Za celý tým Koridoru přejeme krásný květen a červen!

277360159_511128823742450_4801185260196669652_n.png

Dubnový Koridor

Jsme optimisté?

Přichází příjemnější a teplejší část roku a s ní také dubnové číslo Koridoru. Tentokrát jsme mu chtěli vtisknout poněkud duchovnější zaměření, o které se postaral pan farář Erwin Kukuczka. V rozhovoru s ním se dozvíte, jak se má, co ho zaměstnává a jak vnímá současné světové dění. Protože nás velmi zasáhly události posledního měsíce na Ukrajině, podívali jsme se na to, jak se žije ukrajinským uprchlíkům v našem městě. Přinášíme rozhovor s Marínou, mladou maminkou, která zde našla dočasný domov. Tím ale nabídka zajímavých rozhovorů nekončí. Začtěte se do našich stránek.

Za celý tým Koridoru přejeme krásný duben!

koridor_3_22.jpg

Březnový Koridor

Zajímavé osobnosti regionu

Mohlo by se zdát, že nám námětů na rozhovory ubývá, ale není tomu tak. Podle nás má totiž každý člověk, ať už jde o lékaře, řemeslníka, nebo prodavačku, nějaký zajímavý příběh, zálibu, životní zkušenost. A taky březnové číslo je jimi nabyté. Donedávna jsem neznala ani dvojčata Škodovy, která mají na svůj věk mnoho zkušeností z oblasti natáčení filmů, reklam nebo třeba hudebních klipů. Aktuálně jsou nominována na Cenu města Česká Třebová KOHOUT. Adam Langr, to je další šikovný Oušťák, který vyrábí osobita umělecká díla. Další zajímavé rozhovory najdete v aktuálním, březnovém vydání.

Za celý tým Koridoru přejeme krásný březen!

koridor_2_titulka.jpg

Únorový Koridor

Skiinterkriterium 60

Pokud jsme si v posledních letech stěžovali na chudé zimy bez sněhu, letos nemáme k takovým řečem oprávnění. Sněhu si můžeme užívat plnými doušky už od listopadu, a to i v nižších polohách. Ani covid nám to letos nepřekazil, a o to víc si otevřená střediska můžeme vychutnat. To je taky důvod, proč se naše redakce zaměřila na lyžování.

Za celý tým Koridoru přejeme krásný únor!

koridor_1_22.jpg

Lednový KORIDOR

Energie

Jak jste na tom s energií? Popovídali jsme si na toto téma s různými osobnostmi našeho regionu. O tom, co jsme se dozvěděli si můžete přečíst v lednovém Koridoru

 

Užijte si vstup do Nového roku 22 a pokud možno nakládejte se svou energií rozumně a laskavě...je to totiž vyčerpatelný zdroj :-)

Za celý tým Koridoru přejeme krásný leden!

Máte pro nás tip? Chcete s námi spolupracovat? 

Rádi o vás uslyšíme

ida@koridor.media

724-979-848

  • White Facebook Icon

Sledujte nás na facebooku

bottom of page