top of page
136100954_831814060992719_24986890450925

Lednový KORIDOR

Kalendář na rok 2021

Lednové vydání Koridoru má formu kalendáře na rok 2021. Jednotlivé stránky si rozdělila naše města - Ústí nad Orlicí a Česká Třebová. V příloze přinášíme také rozhovory s představiteli našich měst. Můžete si prohlédnout a přečíst,co se jim podařilo v loňském roce zrealizovat a na čem dále pracují.

 

Celý tým Koridoru přeje pohodový vstup do nového roku. Ať je lepší než ten uplynulý!

PROSINCOVÝ KORIDOR

Odpuštění je základ žití

Rádi bychom vás obsahem Koridoru naladili na duchovní a staročeský význam svátků vánočních. Asi všichni tušíme, že právě adventní doba je podle starých tradic hlavně časem zklidnění a rozjímání. Ruku na srdce - opravdu jsme klidní a rozjímáme? 

 

Celý tým Koridoru přeje krásný a poklidný prosinec. 

129289636_2876221202621435_2503007857262
123676161_388234318986523_26434167433106

LISTOPADOVÝ KORIDOR

Těžká doba

Kdyby koronaviru nebylo, drželi byste v rukou "Plesové číslo" Koridoru. Původně jsme chtěli psát o nadcházející plesové sezóně, tanci, etiketě a všem, co k těmto společenským radovánkám patří. 

Téma jsme nakonec pojali víc zeširoka, a dali jsme prostor kultuře, která je už měsíc u ledu. Jak zavřená divadla, kina, hudební kluby a koncertní sály vnímají členové kapely Těžká doba nebo herečka Tereza Blažková?

 

Dozvíte se na následujících stranách Koridoru. 

Prezentace_bez_názvu.jpg

ŘÍJNOVÝ KORIDOR

Musíme si pomáhat

My v redakci Koridoru máme tu krásnou svobodu volby, vybíráme si koho budeme ukazovat, o kom budeme psát. Toho si moc vážím a jsem ráda, že velmi často se na titulce objevují lidé, kteří dělají něco uctyhodného, něco dobrého pro druhé, nějakým způsobem "zkrášlují" svět a vztahy v něm. V říjnovém čísle to platí jakbysmet. Přinášíme třeba rozhovor s Davidem Hynkem profesionálním hasičem, kynologem, který pomáhal po výbuchu skladů v Bejrútu. 

Snad vám přečtení Koridoru zlepší náladu! 

Koridor září.png

ZÁŘIJOVÝ KORIDOR

Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem

Když se spojí cílevědomost a talent na jazyky, můžete se dostat třeba až do britského parlamentu jako Kateřina Martincová. S ní si přečtete hlavní rozhovor aktuálního čísla Koridoru. Nemohli jsme vynechat ani povídání s Holmesovými, jejichž jazykovou školu už zná v Ústí snad každý. 

Třeba vás namotivujeme ke studiu nějakého nového, zajímavého jazyka :)

koridor ld.png

LETNÍ DVOJČÍSLO

Překonávání hranic

Ať už jste akční sportovci nebo spíš rádi posedáváte s knížkou v ruce, snad vám bude jeden z rozhovorů s našimi osobnostmi blízký. Pro Adélu Stránskou je běh její život. Trénuje tvrdě každý den a povídání s ní bylo více než inspirativní. Pokud si místo běhu raději přečtete nějakou dobrou detektivku, zkuste tentokrát sáhnout po jedné od Hylvátské Agathy. Marie Macková už napsala tři. 

koridorek 6.png

ČERVNOVÝ KORIDOR

Dětský svět

Doufáme, že tentokrát nahlédnou i děti. Vždyť červen je jejich měsíc. Jednak mají svátek a pak je červen i poslední měsíc před letními prázdninami. V titulním rozhovoru jsme tentokrát vsadili na mladou, talentovanou slečnu, která má o svých budoucích plánech jasno. V časopise pak můžete najít omalovánku, dětský kvíz a spoustu dalšího inspirativního čtení. 

Koridor - kveten-min.png

KVĚTNOVÝ KORIDOR

Jak žít normálně v nenormální době

Květnové číslo věnujeme tématu, které se dotklo všech. Zjišťujeme, že mezi hodnoty, které jsou opravdu důležité patří zdraví, pocit bezpečí, rodina. Pro někoho nic nového, jiní na to přicházejí "díky" koronaviru. Mluvili jsme také s dobrovolnicemi, zdravotními sestrami, ale i podnikateli. 

koridor 4.png

DUBNOVÝ KORIDOR

Zahradní terapie

Dubnové vydání zaměřujeme na zahradničení. Povídali jsme si s lidmi, kteří pěstují ovoce a zeleninu, květiny nebo také léčivé rostliny.

 

Doufáme, že nové číslo alespoň lehce přispěje k dobré náladě a přivede myšlenky jiným směrem. 

koridor 3.png
BŘEZNOVÝ KORIDOR
Umění

Máte rádi výtvarné umění? To je téma březnového Koridoru. V našem regionu máme totiž mnoho nadaných umělců a výtvarníků. 

V rubrice "Jak na to" se můžete těšit na rady odborníků, tentokrát to jsou tipy pro zahrádkáře. 

koridor 2.png
ÚNOROVÝ KORIDOR
Otužování

Únorové číslo přináší hlavní téma otužování. Najdete zde rozhovor s partou otužilců, kteří překonávají své hranice a dobře se u toho baví nebo s 92 letým panem Mikoláškem, který se celý život pravidelně saunuje a přivedl k tomu i celou svoji rodinu včetně psů. 

koridor 1.png
LEDNOVÝ KORIDOR
Nové začátky

Hlavní motiv lednového čísla se na startu roku nabízel sám a rozhodli jsme se, že se na něj podíváme z více stran. 

S rozhovorem souhlasila Dana Pokorná, dala nám nahlédnout do svého života a těžkých chvil, povídali jsme si s novinářkou, která po patnácti letech pověsila kariéru na hřebík a věnuje se kavárničení. 

Máte pro nás tip? Chcete s námi spolupracovat? 

Rádi o vás uslyšíme

724-979-848

  • White Facebook Icon

Sledujte nás na facebooku

bottom of page